Strony internetowe
Strony internetowe to, obok profilu w Social Media, jeden z podstawowych elementów, które składają się na wizerunek firmy. Dobrze wykonana i ciekawa strona potrafi zwrócić na siebie uwagę klientów. Odpowiednia treść jest w stanie przedstawić ofertę, produkty, świadczone usługi czy w końcu umożliwić kontakt.
Strona skrojona na miarę
Dobra strona internetowa musi odpowiadać potrzebom zamawiającego. Zlecając wykonanie strony internetowej należy upewnić się, że otrzymany produkt spełni pokładane w nim nadzieje. Dlaczego jest to takie istotne? Odpowiedź jest prosta: we wszystkim trzeba znaleźć umiar. Nie jest niczym trudnym użycie gotowego frameworka czy systemu zarządzania treścią jak WordPress - trzeba się jednak zastanowić, czy to, co będzie oferować gotowy produkt nie jest przerostem formy nad treścią. Jeśli strona ma być tylko prostą wizytówką bez dodatkowych podstron - angażowanie rozbudowanych, a często i od razu gotowych do działania narzędzi będzie tylko niepotrzebnie spowalniało stronę.
Czy używanie rozbudowanych skryptów jest złe? Oczywiście, że nie. W danej chwili możemy potrzebować, dajmy na to, prostą stronę, która nie wyświetla nic prócz loga firmy i kilku danych kontaktowych. Jeśli jednak myślimy o rozbudowie strony w przyszłości, warto jest przygotować się na rozszerzanie funkcjonalności. W takim przypadku wykorzystanie np. WordPressa może być dobrym pomysłem. Oczywiście - wpłynie to na koszt usługi, która to będzie nieznacznie droższa. Serwer czy hosting też będzie musiał spełnić odpowiednie wymagania. Jednak koszt ten zaprocentuje w przyszłości, jeśli nadejdzie czas faktycznej rozbudowy. Usługa obejmie wtedy tylko koszt nowych funkcjonalności. Nie będzie konieczności przepisywania nierzadko całej strony tak, by stare zgrało się z nowym.
W jakim języku powinna powstać strona?
Technologia powinna iść w parze z zapotrzebowaniami klienta. Jeśli klient nie narzuca konkretnych rozwiązań, warto jest zdać się na ocenę programisty. Każdy ma swoje preferencje odnośnie języków, w których tworzy. Odpowiednio dobrana technologia do umiejętności programisty i potrzeb klienta to przepis na najlepszy efekt finalny.
Wykorzystywane technologie
W większości przypadków najbardziej niezawodny stack technologiczny używany przy tworzeniu stron internetowych to PHP (najlepiej w wersji 7 bądź wyższej), HTML 5, JavaScript oraz CSS. Kombinacji HTML + CSS najczęściej nie da się uniknąć, gdyż są to języki, które odpowiadają za układ i wygląd strony w przeglądarce internetowej. Bardzo rzadko spotyka się również strony, które nie wykorzystują JavaScript'u, który to nadaje im tak dynamizmu, jak i interaktywności.
W zależności od projektu, strona internetowa zrealizowana przez Dark Fox będzie wykorzystywała jako backend PHP (w wersji 8.0 bądź wyższej) bądź połączenie NodeJS i TypeScript. Preferowaną bazą danych jest PostgreSQL. Frontend to w uproszczeniu niezawodna trójca: JavaScript, HTML oraz CSS.
- backend: PHP (w tym WordPress, czy frameworki takie jak Laravel, Lumen czy Symfony, NodeJS + TypeScript, Dart (w tym Flutter)
- frontend: JavaScript (także stworzony pierwotnie jako TypeScript), HTML, CSS (w tym także LESS czy SASS czy gotowe rozwiązania takie jak Bootstrap, Foundation, Semantic UI czy Tailwind)
- bazy danych: PostgreSQL, MySQL, Redis (choć to de-facto bazą danych nie jest)
- system kontroli wersji: GIT
Konsultacje i wycena
W Dark Fox konsultacje i wycena są zawsze darmowe i niezobowiązujące.