Dark Fox :: Web Development

Przyspieszanie aplikacji

Stworzenie aplikacji internetowej to jedno, jednak jej optymalizacja to odrębna kwestia.

Dlaczego witryna zwalnia?

Zdarza się, że strona internetowa z dynamiczną treścią (np. blog, sklep internetowy) z biegiem czasu (i wraz ze zwiększeniem się treści) spowalnia. Powodów może być kilka.

Jednym z nich może być serwer czy hosting, na którym trzymana jest witryna. Wraz z jej wzrostem, mogą rosnąć wymagania sprzętowe. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której skupiającej się np. na hostowaniu obrazków strona zaczyna brakować miejsca. Podobnie posiadająca wiele użytkowników strona wykonująca skomplikowane obliczenia może wymagać większej mocy do wykonywania swoich działań. Ulepszenie serwera może rozwiązać część problemów, ale nie rozwiąże ich wszystkich.

Nie można zapominać jednak o użytkowniku końcowym. Niezależnie od tego, jak dobry jest serwer hostujący stronę internetową, to od urządzenia, na którym jest ona uruchamiana przez użytkownika zależy finalne doświadczenie.

Jak poprawić doświadczenia użytkownika?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że sposób, w jaki napisana jest strona ma wpływ na jakość jej działania. Audyt nastawiony na optymalizację może wskazać miejsca, które warto poprawić, by niewielkim kosztem przyśpieszyć stronę.

Zawartość audytu

W zależności od wybranej opcji audyt będzie zawierać zbiór informacji na temat słabych punktów strony oraz propozycje ich rozwiązań.